Sichuan provinsiyasi va Toshkent shahri o‘rtasidagi investitsiya yoʻnalishi boʻyicha hamkorlik forumi Chenduda muvaffaqiyatli o‘tdi
Chendu, Xitoy – 14 aprel 2025 yil
Xitoyning Chendu shahrida Sichuan provinsiyasi va Toshkent shahri o‘rtasidagi turizm va investitsion hamkorlikni yo‘lga qo‘yish maqsadida mintaqalararo investitsion hamkorlik forumi muvaffaqiyatli tashkil etildi. Tadbir doirasida 50 dan ortiq kompaniya vakillari ishtirok etdi va davlat organlari, biznes vakillari va investorlar uchun takliflar taqdim etildi.
Tadbir davomida ishtirokchilar uchun investitsiya va iqtisodiy hamkorlikning yangi istiqbollari namoyish etildi. Uchrashuvlar doirasida ishtirokchilar taqdim etilgan Toshkentning turizm va investitsion salohiyatini targ'ib etuvchi video materiallar, taqdimotlar, B2G formatidagi uchrashuvlar orqali istiqbolli hamkorlik loyihalari muhokama qilindi.
Tadbir yakunida o‘tkazilgan B2G uchrashuvlar davomida ishtirokchilar turizm, infratuzilma, investitsiya loyihalarining amalga oshirilishi va ikki tomonlama hamkorlikni yanada rivojlantirish borasidagi aniq kelishuvlarni muhokama qilishdi.
Ushbu forumda mintaqalararo iqtisodiy aloqalarni mustahkamlash va yangi investitsion loyihalarni, jumladan, xalqaro darajadagi mehmonxona brendlarini Toshkentga jalb qilish kelgusida xorijiy sayyohlar oqimining yanada kengayishi va iqtisodiy rivojlanishning belgisi ekanligiga urg'u berildi.
—
🛑 Korrupsiya – taraqqiyotga qarshi jinoyat!🌎 Korrupsiya – global muammo. Ammo har bir inson o‘z odobi, halolligi bilan...
📆 9-dekabr — Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurash kuni🛡Korrupsiya – jamiyat taraqqiyoti, adolat va ishonchga eng katta x...
Biz korrupsiyaga qarshimiz!Agar siz Toshkent shahar hokimligi, uning bo‘ysunuvidagi tashkilot va idoralar hamda tuman ho...
Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasi — Toshkentda!Respublikaning 12 ta viloyati hamda Qoraqalpog‘iston Respublikasi...

Форум по инвестиционному сотрудничеству между провинцией Сычуань и городом Ташкент успешно прошёл в Чэнду
Чэнду, Китай – 14 апреля 2025 года
В городе Чэнду Китайской Народной Республики с успехом состоялся межрегиональный инвестиционный форум, направленный на развитие туристического и инвестиционного сотрудничества между провинцией Сычуань и городом Ташкент. В мероприятии приняли участие более 50 представителей деловых кругов, государственных структур и инвестиционных компаний. Участникам были представлены конкретные предложения по реализации совместных проектов.
В рамках форума были презентованы новые возможности для расширения инвестиционного и экономического взаимодействия. В ходе встреч в формате B2G участники ознакомились с видеоматериалами и презентациями, отражающими туристический и инвестиционный потенциал Ташкента, а также обсудили перспективные направления партнёрства.
По итогам форума стороны обсудили реализацию совместных проектов в сфере туризма, инфраструктуры и привлечения инвестиций, достигнув ряда практических договорённостей по укреплению двустороннего сотрудничества.
Отмечено, что данное мероприятие стало значимым шагом на пути углубления межрегиональных экономических связей и привлечения новых инвестиционных проектов. Особое внимание уделялось перспективам сотрудничества с международными гостиничными брендами, что, как ожидается, будет способствовать росту турпотока и дальнейшему экономическому развитию столицы Узбекистана.