Ҳурматли Тошкент шаҳри аҳолиси ва меҳмонлари!
Глинка кўчасида содир бўлган воқеадан хавотирда эканингизни тушунамиз. Ҳозирги вақтда Тошкент шаҳар ҳокимлиги учун нафақат ҳодиса оқибатларини бартараф этиш, балки унинг сабабларини чуқур ўрганиш, муҳандислик тармоқларининг ҳолатини текшириш ва бундай ҳолатлар такрорланишига йўл қўймаслик принципиал аҳамиятга эга.
Дастлабки маълумотларга кўра, диаметри 219 мм бўлган ерости газ қувуридан сизиб чиққан газ иссиқлик тармоғи камерасида тўпланиб, авария ҳолатини юзага келтирган. Текширув давомида газ қувурининг тахминан 375 кв. см (15×25 см) майдонида бир неча жойдан газ сизиб чиқаётгани аниқланган.
Айни пайтда соҳа мутахассислари ҳодиса сабаблари ва барча тафсилотларни батафсил ўрганишда давом этмоқда. Текширув якунлангач, йўл қопламасини тиклаш ишлари давом эттирилади ва яқин вақт ичида йўл транспорт ҳаракати учун очилади.
Мазкур ҳолат юзасидан жиноят иши қўзғатилган, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда. Тергов якунларига кўра, айбдор шахсларнинг хатти-ҳаракатларига ҳуқуқий баҳо берилади.
Вазият Тошкент шаҳар ҳокимлигининг доимий назоратидадир.
Бугун Халқ қабулхонасида учта қабул бўлиб ўтади
04.09.2026, 11:04
Эслатиб ўтамиз, бугун — 4 сентябрь куни Халқ қабулхонасида Тошкент шаҳар ҳокимлиги раҳбарияти иштирокида навбатдаги қабу...
Шаҳрисабз кўчасидаги BRT йўлаги фойдаланишга топширилди
04.09.2026, 10:05
Шаҳрисабз кўчасидаги BRT йўлаги фойдаланишга топши...
Тошкент шаҳрида жамоат транспортига устуворлик бериш, автобуслар ҳаракатини тезкор ва барқарор ташкил этиш мақсадида Шаҳ...
Бектемир туманида яна бир таълим маскани фойдаланишга топширилди
03.09.2026, 16:30
Бектемир туманида яна бир таълим маскани фойдалани...
🏢Бугун Бектемир туманидаги 290-сонли умумтаълим мактаби янгича қиёфада ўқувчилар учун ўз эшикларини очди. Мактаб ҳудуди...
Автомобиллар сони 30 фоизга ошди, аммо тирбандлик 6 баллда сақланди: ЙҲТЕМ Вазиятлар маркази Тошкент транспорт оқимини қандай бошқармоқда?

Dear residents and guests of Tashkent city!
We understand your concern about the incident that occurred on Glinka Street. At present, for the Tashkent City Administration it is of fundamental importance not only to eliminate the consequences of the incident, but also to thoroughly investigate its causes, check the condition of engineering networks, and prevent such situations from recurring.
According to preliminary information, gas that leaked from an underground gas pipeline with a diameter of 219 mm accumulated in a heating network chamber and caused an emergency situation. During the inspection, it was established that gas was leaking from several places in an area of approximately 375 sq. cm (15×25 cm) of the gas pipeline.
At present, industry specialists continue to thoroughly study the causes of the incident and all the details. After the inspection is completed, work on restoring the road surface will continue, and the road will be opened for traffic in the near future.
A criminal case has been initiated regarding this incident, and investigative actions are being carried out. Based on the results of the investigation, a legal assessment will be given to the actions of the responsible persons.
The situation is under the constant control of the Tashkent City Administration.
We remind you that today — September 4 — the next receptions will be organized at the People’s Reception Office with the...
In order to give priority to public transport and organize bus movement more quickly and stably in Tashkent city, the fi...
🏢Today, General Education School No. 290 in Bektemir District opened its doors to students in a new look. A new educati...