Пойтахт ҳокими Чилонзор туманидаги «Ботирма» МФЙ ҳамда Ал-Хоразмий кўчасида ташкил этилган 24/7 гастрономик масканда бўлди.
🔺Ушбу манзилдаги учрашув янги — «Ҳисобот, мулоқот, тақдимот» форматида ташкил этилиб, унда 40 нафар МФЙ раиси ва фаол фуқаролар иштирок этди.
🛡Тақдимот давомида ҳудудларда «Хавфсиз ҳудуд» йўналишида амалга оширилаётган ишлар, жиноятчиликнинг олдини олиш ва маҳаллаларда хавфсизликни таъминлаш бўйича олиб борилаётган ишлар ҳақида маълумот берилди.
➡️Шунингдек, ҳудуддаги суғориш тизимини такомиллаштириш, намунавий мактаб ва мактабгача таълим ташкилотларини ташкил этиш ҳамда мавжуд шароитларни яхшилаш юзасидан лойиҳалар тақдимот қилинди.
💬Мулоқот давомида маҳалла раислари ва фаол фуқаролар билан ҳудудлардаги мавжуд масалалар, уларнинг ечимлари ҳамда амалга оширилаётган ишларнинг амалий натижалари муҳокама қилинди.
📈 Шу муносабат билан тадбир доирасида Ички ишлар вазири томонидан туманда ушбу йўналишда амалга оширилаётган ишлар ва э...
Чилонзор туманида Тошкент шаҳар ҳокими Шавкат Умурзаков иштирокида «Ақлли туман» платформаси асосида фаолият юритаётган ...

The capital’s mayor visited the “Botirma” mahalla citizens’ assembly and the 24/7 gastronomic venue organized on Al-Khorazmiy Street in Chilanzar District.
🔺The meeting at this location was organized in a new “Report, Dialogue, Presentation” format and was attended by 40 mahalla chairpersons and active citizens.
🛡During the presentation, information was provided about the work being carried out in the “Safe Territory” direction, crime prevention, and ensuring security in the mahallas.
➡️In addition, projects on improving the irrigation system in the area, establishing model schools and preschool education organizations, and improving existing conditions were presented.
💬During the dialogue, existing issues in the territories, their solutions, and the practical results of the ongoing work were discussed with mahalla chairpersons and active citizens.
A presentation of the Situation Center operating on the basis of the “Smart District” platform and the projects being im...