Бугун Тошкент шаҳар ҳокимлиги ташаббуси билан Соғлиқни сақлаш вазирлиги ҳамда Тошкент шаҳар Камбағалликни қисқартириш ва бандлик бошқармаси ҳамкорлигида тиббиёт соҳаси бўйича меҳнат ярмаркаси бўлиб ўтди.
🩹 Тадбирда 43 та ташкилот иштирок этиб, иш изловчиларга 2200 дан ортиқ вакант иш ўрни таклиф қилинди.
➡️Ярмарка давомида 420 нафар фуқаро ишга жойлашиш масаласида мурожаат қилди. Уларнинг 385 нафари ёшлар, 325 нафари эса қизлар ва хотин-қизлардир.
🤩Иштирокчилар мавжуд бўш иш ўринлари билан танишиб, иш берувчилар билан бевосита мулоқот қилиш, ариза топшириш ҳамда танлов ва суҳбат жараёнлари бўйича зарур маълумотларни олиш имкониятига эга бўлдилар.

Today, on the initiative of the Tashkent City Administration, in cooperation with the Ministry of Health and the Tashkent City Department for Poverty Reduction and Employment, a job fair in the field of medicine was held.
🩹 43 organizations participated in the event and offered more than 2,200 vacant positions to job seekers.
➡️During the fair, 420 citizens applied for employment. Of these, 385 were young people, and 325 were girls and women.
🤩Participants had the opportunity to familiarize themselves with the available vacancies, communicate directly with employers, submit applications, and obtain the necessary information about the selection and interview processes.