Aholiga standartlarga mos, sifatli xizmat ko’rsatish borasida vazifalar belgilab olindi
🔸️ Bugun erta tongdan “Navqiron” mahallasida Yangihayot tumani hokimi, tuman IIO FMB boshlig‘i, tuman soliq inspeksiyasi boshlig‘i, tuman hokimi o‘rinbosarlari, kommunal xizmat ko‘rsatish tashkilotlari, boshqaruv servis kompaniyalari, "mahalla yettiligi" vakillari hamda barcha tegishli idora va tashkilotlar mas’ullari ishtirokida saf yig‘ini bo‘lib o‘tdi.
📌 Saf yig‘ini davomida kunlik bajarilishi lozim bo’lgan mahallalarda, tozalash, obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlarini tizimli hamda yuqori saviyada tashkil etish, aholidan tushayotgan murojaatlarni o’z vaqtida sifatli bartaraf etish hamda tuman aholisiga qulaylik yaratish borasida amalga oshirilishi lozim bo’lgan vazifalar yuzasidan mas’ullarga aniq ko‘rsatmalar berildi.
Yo‘l harakatini tashkil etish markazi (YHTEM) mutaxassislari chorrahadagi transport oqimini o‘rganib, avtomobillar qaysi...
Poytaxt hokimi Chilonzor tumanidagi “Botirma” MFY hamda Al-Xorazmiy ko‘chasida tashkil etilgan 24/7 gastronomik maskanda...

🔸️ Today, early in the morning, a lineup was held in the “Navqiron” mahalla with the participation of the Hokim of Yangihayot District, the head of the district Internal Affairs Department, the head of the district tax inspection, deputy hokims of the district, utility service organizations, management service companies, representatives of the “mahalla seven”, as well as responsible persons of all relevant agencies and organizations.
📌 During the lineup, clear instructions were given to the responsible persons on the systematic and high-quality organization of cleaning, landscaping, and greening works in the mahallas that must be performed daily, on the timely and high-quality resolution of appeals received from the population, and on creating convenience for the residents of the district.
12.08.2026, 09:50
“Green” light lasts longer — less waiting: The tra...
Specialists of the Road Traffic Organization Center (YHTEM) studied the traffic flow at the intersection and determined ...